Welcome, visitor! [ Login

 

Cizre Olgun bayan Büşra

  • Tarafından: 29 Mayıs 2020 02:44

Diyar çapında işsizlik oranı hala% 8’in üzerindeyken, bir işe iniş yapmak birçok kişi için büyük önem taşıyor ve nasıl görüşüleceğini bilmek işe alınmanın önemli bir faktörü. Yeteneklerinizi ve deneyiminizi gösteren iyi bir özgeçmişin yanı sıra, röportajın en önemli yönü kısa sürede etkili ve başarılı bir ilişki kurma ve iletişim kurma yeteneğinizdir. Erkek mülakatçıların kadınlara karşı başarı düğmelerine neyin basacağını anlamak kilit başarı faktörünüz olabilir.

Hızlı Görüşme İpuçları

Bir erkekle röportaj yaparken hatırlanması gerekenler:

1. Yanıtlarınızı kısa ve öz tutun.

2. Nihayetuçlar ve geçmiş başarılar açısından konuşun.

3. Verimlilik, etkililik, sonuçlar, ekip gibi kelimeleri kullanın.

4. iş için uygulanabilir olarak güçlü Giysi.

5. Önce noktanızı belirtin, ardından arkasındaki muhakemenizi verin.

Bir kadın ile röportaj yaparken hatırlanması gerekenler:

1. Biraz daha konuşmaya başlayın, ancak görüşmeye ne kadar açık olduklarını görmek için görüşmecinizi okuyun.

2. Münasebetler, ekip, sadakat, bağlılık açısından konuşun.

3. Geçmiş başarılarınızın şirketteki diğer müşteriler, müşteriler, satıcılar vb. Kafaarılarına nasıl odaklandığına dair hikayeler paylaşın.

4. İş için uygun şekilde giyin, ancak bazı güzel renk aksanları olmaya çalışın.

5. Sürekli gözlerine bakın.

İK profesyonelleri mülakat yapmak ve mümkün olduğunca nesnel ve metodik olmak üzere eğitilir. Bununla birlikte, erkekler ve kadınlardır ve doğal ve öğrenilmiş cinsiyet bakış açılarını ortadan kaldıramazlar. Onlarla etkileşime geçebiliyorsanız, onlara yakışıklı, birlikte çalışılması kolay, sohbet edici ve bir takım oyuncusu olduğunuzu gösterirsiniz. Fazla fazla insan etkileşimi ve ekip çalışması içermeyen yüksek vasıflı bir iş için gitmediğiniz sürece, sosyal becerileriniz son derece önemlidir.

Bana Nasıl Sevilmeyi Öğretin

Birisine öğretilmesi en zor şeylerden biri, başkalarıyla nasıl ilişki kurulacağıdır. Çevremizdeki rol modelleri ile büyürken bunu öğrenme eğilimindeyiz. Ailen birbirine nasıl davrandı? Annenizin ve babanızın birbirlerine, arkadaşlarına, ailesine, size, erkek ve kız kardeşlerinize iletişim alışkanlıkları nelerdi. Hepimiz bu iletişim alışkanlıklarını alıyoruz. Bazılarımız aynı olmamak için bilinçli bir karar alıyoruz. Çoğumuz aynı alışkanlıkları tekrarlıyoruz, çünkü bildiğimiz bu. Oluşturduğunuz iletişim tarzları gerçekten kötü bir izlenim bırakmadıkça, bunu normal olarak düşünüyoruz.

İş görüşmesinde hepimiz kendi bagajımızla masaya geliyoruz. Büyüdüğümüz andan itibaren “senaryomuz” ve görüşme gününüzden önceki günlük deneyimlerimiz. Buna mülakatçı da dahildir.

İşlerini Yalınlaştırın

Senin işin onların işini kolaylaştırmak. Herkesten uzak durmanız ve bariz bir seçim olduğunuzu göstermeniz gerekir. Bunu yapmanın yollarından biri, herhangi bir cinsiyet iletişim sınırına adım atmadığınızdan emin olmaktır. Belirli işler için bir erkek veya bir kadın aramaları çok muhtemeldir. Aslında, sizden önce bu kararı vermiş olabilirler, “yanlış cinsiyet” in bir üyesi bile onları karşılar. Bunu söylemelerine izin verilmez, ancak bu pozisyondaki işçilerin tarihi ve deneyimi cinsiyet yanlılığını belirleyebilir. Sizinle görüşen kişinin patron ya da patronlara cevap vermesi gerekiyorsa, hangi cinsiyette işe alınacakları söylenmiş olabilir. Bu, o kişinin işini veya itibarını sizin için sıraya koymasını sağlamak için gerçekten kendinizi kanıtlamanız gerekeceği anlamına gelir.

“Peki, bu adil değil” mi düşünüyorsun? Yasadışı bahsetmiyorum bile. Fakat bu hayatla başa çık. Üzülmeyin, sadece gerçekleştirin. İş için doğru kişi olduğunuzu biliyorsanız, iş için doğru kişi olun. Onlara bu pozisyon için mükemmel ve tek aday olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.

Erkekler ve kadınlar olarak, kelime, insanlar ve şeyler hakkında cinsiyet perspektifine sahibiz. Tek yolu bu. Tabiatl açıklarımızı ve önyargıları nasıl aşacağımızı ne kadar iyi bilirsek o kadar iyi oluruz.

  

787 total views, 3 today

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply