Welcome, visitor! [ Login

 

Şırnak Beytüşşebap escort Hale

  • Tarafından: 22 Mayıs 2020 22:13

Girish Kulkarni üniversitedeyken, arkadaşları sırayla birbirlerini evlerine davet etti. “Yerime gidelim,” derlerdi. Bir arkadaş hariç. Kafakalarının evlerine giderdi ama başka kimseyi onun evine davet etmezdi. Birisi nerede yaşadığını sorarsa, soruyu saptırırdı.

Meraklı Girish ve arkadaşları adamın adresini buldular ve evi için yola çıktılar. Tamamen şaşkınlık içinde, Ahmednagar’daki kırmızı ışık bölgesinin tam ortasında bir eve çıktılar. Geridaşlarının annesi dünyanın en eski mesleğindeydi. 14 yaşındaki kız kardeşi de öyle.

Geridaşları derinden utandılar ama kredisine göre konuştular. “Annen ve kız kardeşin olsaydı nasıl hissederdin?” Girish’i istedi. Bu, şimdi saygın bir profesör olan genç Girish için bir dönüm noktasıydı.

Yaşamını, fahişelerin çocuklarına bir ev sağlamak görevini yaptı. Onlara normal çocuklar gibi büyümeleri için güvenli bir alan vermek istedi. Alıcılerin sigara ve içki satın almak için dışarı koşmalarını istemiyordu. Erken yaşta bağımlılıklara yenik düşmelerini ya da fuhuşa çekilmelerini istemedi.

Nihayet 20 yılda, Profesör Girish Kulkarni ve ekibi, Hindistan’da benzersiz olan Ahmednagar’da hem fahişelerin çocuklarını hem de seks kölesi olarak getirilen çocukları kurtararak reşit olmayan fahişelikleri ortadan kaldırdı.

Bakıcı Geridaşlardan Rameshbhai bana, Girish’in HIV ile doğan çocuklar için tesisler ve HIV ile enfekte olmuş yetişkinler için bir hastane de dahil olmak üzere şehir eteklerinde inşa ettiği Snehalaya kampüsüne eşlik etti.

Çocuklar şehrin en iyi okullarında eğitim görüyor ve Girish kampüste üst düzey bir lise kuruyor. Yeni kurtarılan küçük çocuklardan, bilgisayar bilimleri derecesini takip eden 25 yaşındaki bir kadına kadar tüm çocuklarla tanıştım.

Snehalaya ayrıca kadın seks işçileri ve geyler arasında daha güvenli uygulamaları teşvik ederek enfeksiyonu azaltmak için eğitim ve sosyal yardım programları yürütmektedir. 7/24 çocuk hattı, istismara uğramış çocuklar, çocuk işçiliği, çocuk dilenciler ve çocuk fahişelerle ilgili çağrılara yanıt verir. Snehalaya, evlenmemiş anneler için bir ev ve bir evlat edinme merkezi işletmektedir.

Snehalaya etkileyici bir ikinci ve üçüncü liderlik ve yönetim seviyesine sahiptir. Bu, birçok STK’nın kaçırdığı liderlik, süreklilik ve ölçeklenebilirlik derinliği sağlar. Girish, yerel kolejde siyaset bilimi dersi vermeye devam ediyor; öğrencilerinin çoğu bağlılığı ve tutkusundan o kadar ilham alıyor ki sonunda Snehalaya’ya katılıyorlar.

“Bu deneyimi, iki kat daha fazla ödeyen düzenli bir iş için takas etmem,” dedi. Ayrıca etkileyici: Snehalaya’nın fonlarının% 25’inden fazlası Ahmednagar’ın ilgili vatandaşlarından geliyor.

Yerel aileleri kampüsü ziyaret etmeye ve desteklemeye teşvik eden Reis Suwalalji Shinghvi, sıcak ve sevecen yaşlı bir adamdır – hem yaşı hem de Gandhi benzeri nitelikleri ile popüler olarak Bapu olarak bilinir – çocuklarla zaman geçirir, balon üfler ve onlarla oynamak.

Rameshbhai, yıllar içinde Bapu’nun evli yaştaki birkaç genç kadını, seks işçilerinin çocuklarını, uygun bir Hintli gibi nasıl davranacaklarını öğretmek için kendi kızları arasında altı ay yaşamak için kendi evine getirdiğini söyledi. ‘bahu’. Kelimelerin ötesine geçtim.

Bu, farklı bir ligde olan kişilerle, çevrelerindeki dünyayı fark etme yetenekleri açısından buluşmak için harika bir fırsat. Tecrübeimlerinizi benzer kurumlarla ve düşüncelerinizle paylaşın.

  

639 total views, 1 today

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply